Vízkezelés - háztartási
A fizikai vízkezelés nem alkalmaz vegyi anyagokat!
Az eljárás az esővízzel azonos tulajdonságokkal ruházzal fel a használati vizet.
A fizikai vízkezelés az eredeti vízminőséget nem változtatja meg (kizárólag tulajdonságait javítja) kémiailag, mindössze a mészkő és vaskicsapódás kristályosodási tulajdonságait módosítja.
A mészkő lebegőanyaggá válik, amely a kifolyó vízzel távozik. Új vízhálózat esetében megakadályozza a vízkő-lerakódások kialakulását, és a régi, elavult vízhálózatokon a vízkő kicsapódás fokozatosan megszűnik.
A fizikai vízkezelés hatásai:
- BAKTEROLÓGIAI hatás:
A vizek tisztaságáért felelős szakemberek eddig csak erősen mérgező klórozással, hipózással tudtak védekezni ivóvíz hálózatunkban túlszaporodó baktériumok ellen.Klórozás hiányában a víz, ivásra történő felhasználása alkalmatlanná válik. Megbetegedéseket, közérzetromlást idézhet elő.
- KÖRNYEZETVÉDELEMI hatás:
Vízkezelés szűréssel:
Abban az esetben, ha a fizikai vízkezelő készülékekhez beépítünk ivóvízszűrő berendezést, az ivóvizünk tisztasága nagymértékben javítható.
Háztartási ivóvízszűrő készülékek: Külön csapteleppel beszerelt háztartási ivóvízszűrés Így forrásvíz tisztaságú vizet kapunk, amit csak ivásra és főzésre használunk.
A képeken a mosogató alá beszerelt ún. dual szűrőpanel látható:A jelenlegi mosogató hidegvíz ágábol kerül kikötésre a vízszűrő betáplálása
mágneses kezelő készülékek hatását javítják a mechanikus szűrők.
- Szűrőhossz: 5", 7", 10" (betétek összeépítésével tovább növelhető) |
LEMOSHATÓ RLA- tipus:
betét felületén visszatartott szennyező anyagok vízsugárral lemosva könnyen eltávolíthatóak, így kiküszöbölhetők a más típusoknál szükséges gyakori költséges cserék. Rendelkezésre álló méretek: 5", 7", 10" (betétek összeépítésével tovább növelhető.) - Szűrési méret: 60,80 mikrométer |
ÁLTALÁNOS ISMERTETŐ:
A vízben keménységi foktól függően több-kevesebb mész, vas, mangán, arzén, ólom és egyéb oldott só található. Ez az ipari és háztartási gépekben vízkő formájában lerakódik a felületekre és a fűtőszálakra. Az elkérgesedett lerakódások csökkentik a teljesítményt, és kedveznek a rozsdásodásnak, baktérium elszaporodásoknak, ami végül a víz, valamint a berendezések romlásához, tönkremeneteléhez vezethet. A víz bizonyos felvevőképességgel rendelkezik a vízben oldott anyagok iránt. Ha a vízben az oldott sók, az ásványok, a mész aránya magasabb, úgy a víz más anyagokat, pl. mosószert, konyhasót kisebb arányban tud felvenni. Ezért a magas mésztartalmú vízhez több mosó-, mosogatószert, vízlágyítót stb. kell használni. Ezeknek a szereknek a tartós használata rossz hatással van a környezetünkre, károsítja azt.
A család vízszükségleti igényéhez igazítjuk a betétek kapacitását.
|
|